Plastové alebo drevené?

Date: 24 Sep 2009 Comments: 0

Pri výmene okien si určite kladiete otázku, či je lepšie vybrať si plastové alebo drevené. Prvým plusom pre plastové okná je to, že sa nemusia natierať. Na druhej strane však u nekvalitných bielych plastových okien môže časom dôjsť k zošednutiu či zožltnutiu farby. Ďalším argumentom proti plastovým oknám je to, že majú príliš silné profily. Ale to všetko záleží na naprojektovaných oknách. Výrobcovia sú dnes už schopní vyrobiť okná s rovnakou hrúbkou profilov, akú mali tie pôvodné.

Eurookná

Eurookná sú trvácne a majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Softline profily nevykazujú žiadne nestálosti rozmerov, keďže drevo sa ani počas slnečných dní nenahrieva. Nevýhodou eurookien je však to, že je potrebné ich v pravidelných intervaloch renovovať.

Plastové okná

Plastové okná majú síce menej elegantný dizajn ako drevené okná, ale aj napriek tomu sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Dôvodom je ich nízka cena a nízke nároky na ich údržbu. Vyžadujú len jednoduché čistenie. Rámy sú odolné voči korózii a plesniam. V súčasnosti je možná zakúpiť plastové okná aj vo farbe dreva.

Žiaľ, stránka komentárov je práve uzavretá.

Žiaľ, stránka komentárov je práve uzavretá.


  • Hľadaj: